środa, 31 lipca 2013

DIY #3 - opaska na włosy pleciona na gumce

Potrzebujemy:
-ok70cm materiału o szerokości ok.10cm
-ok 10cm gumki o szerokości 0,7-1cm
-nici, igły, nożyczki
-tasiemka w kolorze zbliżonym do materiału, o szerokości maksymalnie 1cm

1. Materiał tniemy na trzy równej szerokości paski

2. Każdy pasek składamy na pół, tak by lewa strona materiału była "na wierzchu" i zszywamy dwa boki ze sobą. Następnie taki długi rulonik przewracamy na prawą stronę, np. za pomocą długopisu

3. Jedne z końców pasków składamy ze sobą, jeden na drugim, szwami do spodu. Spinamy szpilką. Zaplatamy warkocz, luźny, ale tak by paski do siebie przylegały, nie zostawiając pustych przestrzeni. Pilnujemy, by szwy nie pojawiły się na wierzchu naszego warkocza. Końce spinamy szpilką. Na tym etapie najlepiej dopasować długość opaski do swojej głowy : ) Spędziłam przed lustrem sporo czasu, zanim stwierdziłam, że to właśnie to. Pamiętamy, że musimy zostawić około 5-10cm obwodu na gumkę.


4. Następnie od spodu podszywamy przez środek tasiemkę. Chodzi o to, że nasz warkocz jest na tyle luźny, że rozciągałby się na naszej głowie. Żeby więc go usztywnić i nadać mu jedną i tę samą długość, należy go podszyć czymś nierozciągliwym5. Końce warkocza, po dopasowaniu, wykańczamy, w taki sposób, że jeden z pasków zostawiamy troszeczkę dłuższy i zawijamy go pod spód, otaczając pozostałe dwa paski. Trzeba postarać się, żeby koniec tego dłuższego paska też trochę podwinąć, żeby był ładnie wykończony. Nadajemy końcom odpowiednie szerokości (dostosowane do szerokości gumki). Zaszywamy. Doszywamy gumkę, starannie, w taki sposób, by po około 1cm z każdej ze stron gumki łączyło się z warkoczem.

 

Gotowe!

 
Koszt: około 3zł
3 komentarze:

  1. no no no, już gotowa !
    chce zobaczyć jak się prezentuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jaka fajna! zrobię sobie wersję na jesień, w jakiś ciepłych kolorach :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.